Jsme mistři republiky

Dvě zlaté medaile jsme přivezli z letošního mistrovství republiky soutěže mládeže v přírodě Medvědí stezkou, které se pořádala Česká asociace Sport pro všechny ve dnech 17.-19.6.2016 v překrásném prostředí jihočeských lesů nedaleko Blatné u Strakonic. Je to opravdu náročný orientační závod, ve kterém si děti z celé republiky změří své síly nejen v rychlosti, obratnosti a šikovnosti, ale také v odhadu vzdálenosti a výšky, práci s mapou a buzolou i vlastivědných a přírodovědných znalostech. Nominačním klíčem na tyto závody je umístění na prvním a druhém místě krajských přeborů v jednotlivých věkových kategoriích. Tyto podmínky a tím i účast na „republice“ si vybojovalo 6 hlídek z TJ Spartak Slavíkovice.

V silné konkurenci 28 hlídek v každé věkové kategorii si vedly naše děti opravdu výborně. Hlídky ve složení Michal Bartošek-Damián Buchta a Julie Sekaninová-Adéla Šeligová zazářily, porazily všechny své soupeře a vybojovaly krásné zlaté medaile! Ale ani ostatní hlídky se nenechaly zahanbit, všechny se umístily do 10. místa: 4. skončili Lukáš Jandl-Marek Křivánek, 6. Michaela Šlimarová-Tereza Vymazalová, 8. Martin Jandl-Adam Šlimar a na 9. místě doběhla děvčata Michaela Holoubková-Klára Šeligová, a to i přes to, že asi v polovině sedmikilometrové trati si Míša vymkla kotník, ale nevzdala a s bolestí a sebezapřením doběhla až do cíle. Gratulujeme a jsme na vás patřičně hrdí. Poděkování patří nejen dětem za vzornou reprezentaci, ale také trenérům za perfektní přípravu.