Jaro plné soutěží a vystoupení

V hodinách cvičení se děti TJ Spartak Slavíkovice věnují gymnastice, cvičení a pobytu v přírodě i základům všech kolektivních sportů, ale také tanečním základům. Své celoroční úsilí zúročí v jarních měsících na soutěžích, kde se snaží předvést co nejlepší výkony. V dubnu byly uskutečněny oddílové přebory ve SG a šplhu, v květnu pak v soutěži mládeže v přírodě Medvědí stezkou.

Gymnastických závodů se zúčastnilo celkem 32 dětí. Dívky soutěžily ve čtyřboji (prostná, přeskok, hrazda, kladina-lavička), chlapci v pětiboji (prostná, přeskok, hrazda, kruhy, bradla). Závod Medvědí stezkou je orientační závod dvoučlenných hlídek v přírodě s plněním různých úkolů, jako jsou tábornické dovednosti, práce s mapou a buzolou, první pomoc, rozdělávání ohně, otázky z přírodovědy a vlastivědy, odhad vzdálenosti, vázání uzlů. Na oddílových přeborech ukázalo rychlost i své znalosti 19 dětí. V obou závodech jsme viděli srdnaté výkony, za které byly všechny děti odměněny diplomy, ti nejlepší i medailí a drobným dárkem.

Po oddílových přeborech čekaly na ty nejlepší závody na regionální úrovni. Na župním přeboru ve SG a šplhu ve Vyškově získal ve své věkové kategorii 1. místo Jiří Ševčík, 2. místo Kateřina Bradáčová a Jan Spáčil. Další umístění: Eliška Vymětalová 7., Adéla Šeligová 9., Zuzana Kadlecová 12. a Amálie Doležalová 13. místo.
IMG_6362IMG_6444

 

 

 

 

 

 

 

Více v galerii: Slavíkovičtí mladí cvičenci na přeborech župy Dr. Bukovského 2013

 

 

Regionální kolo závodu Medvědí stezkou se letos poprvé konalo v Pustiměři. TJ Spartak medvědí st. 2013Naše děti si vedly velice úspěšně. Hlídky Michal Bartošek-Vojtěch Vráblík, Amálie Doležalová-Anna Havlíčková, Michaela Šlimarová-Miroslava Vymětalová a Kateřina Bradáčová-Klára Šeligová zvítězily,
2. místo obsadila hlídka Richard Fanta-Mykyta Vasylyev, 3. místo Zuzana Kadlecová-Adéla Šeligová. Další umístění: Eliška Havlíčková-Tereza Vráblíková 5. a Eliška Vymětalová-Adéla Žemlová 6. místo. Tato krásná umístění přinesla také 1. místo v soutěži zúčastněných tělovýchovných jednot. Dětem gratulujeme a jsme na ně opravu pyšní. Přejeme jim hodně úspěchů na mistrovství republiky.

Nejen sportem žijí děti ve Slavíkovicích. Posledního dubna se v počtu 59 zúčastnily tradičního pálení čarodějnic. Viděli jsme krásné kostýmy malých i velkých čarodějnic i čarodějů, v plamenech skončily také všechny makety, děti opékaly špekáčky, ti nejodvážnější skákali přes oheň.
DSCN0076Více v galerii: Pálení čarodějnic 2013

A týden na to byly poslouchat ranní zpěv ptáčků v němčanské pískovně a poutavé vyprávění o ptačí říši v podání p. Jiřího Bartla. Domů se vracely nadšené a plné krásných zážitků.
IMG_7510Více v galerii stránek Slavíkovic: Vítání ptačího zpěvu 2013

Své taneční umění předvedly 17.5. ve Vyškově, kde přesně v 18.00 hod. byl zahájen pokus o překonání rekordu v počtu krojovaných tanečníků Hanácké besedy. Letošní rekord 440 účinkujících z celé Moravy podpořilo i 7 slavíkovských párů.
IMG_8122Více v galerii: Hanácká beseda ve Vyškově 2013

Také dospělí cvičenci naší TJ měli své vystoupení. Na Sletu pod Řípem v Roudnici nad Labem se představili ve skladbách Kontrasty, Jen pro ten dnešní den a Chlapáci III. I přes nepříznivé počasí jim tleskaly plné ochozy sokolského hřiště.
V červnu oslavíme MDD dětským dnem, vítězové MS se zúčastní mistrovství republiky ve Zruči nad Sázavou a se cvičebním rokem se rozloučíme sportovním odpolednem.

Dobroslava Mezihoráková

Komentáře jsou zakázány.